10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Фудбалерите на Реал не се задоволни од Хамес и Бејл

Најчитани вести

Повикувајќи се на информации од неколку фудбалери, во шпански медиум се појавија шпекулации дека играчите на Реал Мадрид не се задоволни од односот на Хамес Родригез и Герет Бејл.

– Двајца играчи на „Реал“ не наоѓаат заеднички јазик со соиграчите. Зборуваме за играчите од средниот ред Хамес Родригез и Герет Бејл – пренесува „Либертад дигитал“.

Играчите на мадридскиот клуб веруваат дека овие двајца ги кршат клупските правила и не покажуваат почит кон тимот.

Според шпанските медиуми, Реал Мадрид веќе решил да се раздели со Бејл. Самиот Велшанец е исто така подготвен да го напушти тимот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com