21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Фрлено автомобилско масло во дворот на поранешниот градоначалник на Прилеп

Најчитани вести

Градоначалникот Марјан Ристески на Фејсбук објави дека синоќа во неговиот куќен двор било истирено автомобилско масло, а според него, станува збор за заплашувачки „севернокорејски“ метод.

  • “Почитувани” сторители…сакам само да Ве поздравам.. синоќа пак сте ми направиле штета-фрливте автомобилско масло во мојот двор!
    Во рок од 3 години, два пати ми го демолирате автомобилот , а еве сега дојде ред пакост и на дворот да ми направите… или повторно ќе следува нова “дозирана”кривична пријава?… го научивме веќе редот!

А,нели живееме во: “демократска”, “европска” и ‘НАТО” Македонија????, напиша меѓудругото Ристески.
За ова, тој вели ќе бидат запознаени сите амбасади во земјата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести