32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Фризура создадена за нив: Десет најубави славни жени со кратка коса!

Најчитани вести

Фризурата е една од најважните работи за многу жени кога станува збор за физичкиот изглед, некои со години се верни на истата фризура, а други сакаат да експериментираат и да пробуваат различни стилови. Една од најголемите промени што можеме да ја направиме со косата е да направиме кратка фризура.

Познатите жени многу внимаваат и на своите фризури, особено кога се појавуваат на црвениот тепих. Подолгата коса е најчестиот избор, но некои актерки и пејачки се осмелија да пробаат кратка коса и покажаа дека таквата фризура им одговара поубаво од долгата.

Кратката коса има предности како полесно одржување и подобро чувство, особено во летните горештини, а исто така може да го отвори и „ослободи“ лицето и да ги потенцира најубавите работи на неа. Секако, за кратка коса треба да имате и ласкав облик на лице бидејќи открива многу повеќе од долгата коса.

А, славните дами што ги издвоивме во галеријата со фотографии на почетокот на текстот дефинитивно не погрешија кога се потстрижаа, некои од нив во меѓувреме повторно ја пуштија косата, но сигурно ќе се паметат нивните кратки фризури. Можеби овие десет познати убавици со кратка коса ве инспирираат да ја промените фризурата, и за каква промена и да се решите, најважно е да ви се допаѓа и да се чувствувате добро со неа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com