Home » Французинот Павар во Интер

Французинот Павар во Интер

by Lina Muslija

Францускиот фудбалски репрезентативец Бенџамин Павар е нов играч на Интер, потврди официјално италијанскиот клуб.

Павар доаѓа во Интер од редовите на минхенски Баерн, а италијанскиот клуб не објави детали од договорот.

Според италијанските медиуми, Интер ќе му плати на Баерн 30 милиони евра за трансферот, плус дополнителни два милиони евра бонуси.

Павар го носеше дресот на Баерн од 2019 година, кога дојде од Штутгарт, и со актуелниот германски првак освои вкупно четири шампионски титули во Бундеслигата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More