3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Франција: Тело на маж без глава пронајдено во позната туристичка област

Најчитани вести

Тело на маж без глава и со отстранета утроба е пронајдено во малиот француски град Болен. Полицијата интензивно трага по Алекс Мартин, осомничен за ова злосторство, пренесуваат светските медиуми.

Полицијата ја предупреди јавноста дека осомничениот бил вооружен со нож и дека е опасен. Препорачано е сите што би го виделе да пријават во локалната полиција.

Убиството се случило во областа Воклус, во познатата туристичка област Прованса, на Азурниот брег.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com