17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Франција и Германија ќе имаат уште еден состанок в среда?

Најчитани вести

Франција и Германија почнаа и ќе продолжат да разговараат, а според моите информации владите на Германија и на Франција ќе имаат заеднички состанок, најверојатно в среда, изјави  премиерот Зоран Заев во Битола, коментирајќи го амбиентот во пресрет на Самитот на Советот на Европа. 

„Останувам силно убеден дека ќе добиемe датум за преговори“, вели Заев.

Франција засега останува на тврдиот став околу датумот за преговори за нашата земја

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com