Home » ФОТО: Шкендија слета во Кардиф, целта е второ коло во КЛ

ФОТО: Шкендија слета во Кардиф, целта е второ коло во КЛ

by Lina Muslija

Фудбалерите на Шкендија пристигнаа во Кардиф, каде што в четврток ги очекува реваншот од првото квалификациско коло на Конференциската лига на УЕФА. Првиот натпревар против Хаверфордвест Каунти во Скопје, тетовчани го добија минимално со 1-0, иако имаа доста шанси.

Сега момците на Ардиан Нухиу ги очекува гостинскиот меч во Велс, на кој треба да го потврдат пласманот понатаму. Шкендија слета во Кардиф, каде што ќе има краток период на адаптација пред утрешната пресметка. Тетовчани денес попладне треба да го одработат официјалниот тренинг.

📍 Cardiff, Wales 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿

Posted by KF Shkëndija on Wednesday, July 19, 2023

Натпреварот меѓу Хаверфордвест Каунти и Шкендија во Кардиф е закажан за в четврток во 20:45 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More