Home » ФОТО: Федерер во собата од Базел имаше македонско знаме и постер од Џордан

ФОТО: Федерер во собата од Базел имаше македонско знаме и постер од Џордан

by Журнал.мк

Фотографија од тинејџерските денови на Роџер Федерер кружи на социјалните мрежи. Неговите фанови „копаа“ во архивата и му покажаа на светот што швајцарскиот ас имал во својата соба во Базел на 17-годишна возраст.

На ѕидот имаше закачено знаме од Македонија, што е првиот шок за јавноста. Потоа неговата боја на коса го привлече вниманието на фановите, а меѓу постерите ги имаше Памела Андерсон и Мајкл Џордан.

Федерер замина во пензија по овогодишниот Лејвер Куп, каде последниот меч го одигра во двојки заедно со Рафаел Надал, неговиот најголем ривал во кариерата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More