Home » ФОТО: Синооките русокоси ги украдоа сите погледи на плажа во танга-бикини: Аделина Тахири и нејзината сестра се вистински убавици

ФОТО: Синооките русокоси ги украдоа сите погледи на плажа во танга-бикини: Аделина Тахири и нејзината сестра се вистински убавици

by Lina Muslija

Згодната пејачка Аделина Тахири веќе извесно време ужива во летото, и тоа на прекрасна грчка плажа.

Аделина објави и фотографии на кои позира заедно со нејзината сестра Диана Тахири, а и двете позираат во танга-бикини.

Во описот на фотографиите од Кавала, Грција, Тахири кратко напиша: „Дуото се враќа“.

На објавените фотографии таа доби многу допаѓања, односно над 10 илјади, како и прекрасни коментари, а со оглед на нивниот беспрекорен изглед тоа било навистина неопходно.

Дел од коментарите биле: „Супер згодни, супер жешки“, „Фантастично дуо“, „OMG“, „Срцекршачки“….

Инаку, Аделина и Диана личат на близначки, и двете се со долги руси коси, прекрасни и со природни сини очи.

На летувањето заедно со нив се наоѓа и синот на Аделина, Јон, којшто го има од бракот со адвокатот Серјожа Марков.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More