Home » (Фото) Се сеќавате на популарното момче од спотот „Freestyler“? Денес е угледен готвач, има 40 години и необичен стил

(Фото) Се сеќавате на популарното момче од спотот „Freestyler“? Денес е угледен готвач, има 40 години и необичен стил

by Lina Muslija

Кога во 1999 година во јавноста беше објавен спотот за песната „Freestyler“, еден млад музичар и диџеј, тогаш само 15-годишно момче, неочекувано го привлекол вниманието.

Марло Снелман стекнал светска популарност како 15-годишник кога се појавил во спотот за песната „Freestyler“ на познатото дуо „Bomfunk MC’s“.

Спотот станал сензација благодарение на необичниот изглед на момчето, а Марло за кратко време станал миленик на девојчињата ширум планетата.

Медиумите го третирале како вистинска ѕвезда во тоа време, а улогата во спотот му ги отворила вратите на петминутна слава.

Сепак, денес Марло води целосно поразличен живот и ретко кој би го препознал од тоа време кога ги освојувал срцата на публиката ширум светот.

Песната во Финска ја објавиле кон крајот на 1999 година, а веќе наредната година станала вистински хит во цел свет и ги освоила сите топ-листи. Меѓутоа, она што посебно привлекувало внимание бил спотот со момчето со суканици, а тоа исто така станало популарно „преку ноќ“.

Ѕвездата на спотот, Марло Снелман, тогаш 15-годишно момче медиумите после спотот го третирале како ѕвезда на тоа време, а девојчињата ширум светот лудувале по него и сакале да го запознаат.

Марло потоа и сам се упатил во музичките води, а имал и неколку проекти од кои сите биле познати во јавноста, но само на подрачјето на Финска.

Со новите музички потфати тој не постигнал ниту приближен успех како со песната „Freestyler“, а сите го паметат како момчето со суканици и големи слушалки на ушите.

Неговата музичка кариера не траела долго, но тој остварил прекрасна кариера на целосно друго поле.

Снелман почнал да се занимава со готвење, а потоа се преселил во Париз каде работел во бројни познати ресторани, а последните неколку години е и шеф на кујна на еден угледен ресторан.

Неговата музичка кариера не траела долго, но тој остварил прекрасна кариера на целосно друго поле.

Снелман почнал да се занимава со готвење, а потоа се преселил во Париз каде работел во бројни познати ресторани, а последните неколку години е и шеф на кујна на еден угледен ресторан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More