21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

(Фото) Погледнете како изгледаше свадбата на Мухамед Зеќири и Бисера Јордановска

Најчитани вести

Најсреќен сум кога сум до тебе, напиша пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири на неговиот инстаграм профил и објави неколку фотографии од вчерашната свадбена церемонија. 

Кум на венчавката беше претседателот на Владата, г. Зоран Заев, а свадбата беше во Double Three by Hilton. 

Бисера е долгогодишна љубов на Мухамед, а нивната љубовна приказна ги надмина сите пречки и предрасуди. Младите веќе го очекуваат и своето прво дете.

Им посакуваме долг и среќен брачен живот на младите, исполнет со многу љубов и дечиња!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com