Home » ФОТО | Кралското семејство пристигна на финалето на Вимблдон: Кејт Мидлтон повторно изгледа беспрекорно

ФОТО | Кралското семејство пристигна на финалето на Вимблдон: Кејт Мидлтон повторно изгледа беспрекорно

by Lina Muslija

Како и секогаш, финалето на најпрестижниот тениски турнир во светот носи специјални гости, а традиционално има и членови на кралското семејство, кои ќе му го врачат пехарот на шампионот.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, која неколку години наназад го доделува пехарот на победникот на турнирот, се појави на финалето за да го види финалниот меч меѓу Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз.

Финалето на Вимблдон започна. Публиката во голема мера ги зазеде своите позиции во боксовите, а на трибините со нетрпение го чека победникот на традиционалниот тениски турнир во Велика Британија. Новак Ѓоковиќ ќе се обиде да ја освои осмата титула на Вимблдон против младиот Шпанец, Карлос Алкараз.

Фото: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

Бројни познати личности не само од Велика Британија, туку и од целиот свет будно го следат финалето на Вимблдон, а фотографите веќе успеаја да го овековечат доаѓањето на принцезата од Велс, Кејт Мидлтон , која дојде во придружба на нејзиниот сопруг принцот Вилијам, како и нивните деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Фото: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia
Фото: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More