Home » ФОТО | Закерберг одговори на провокациите на Маск: Позира без маица со двајца ММА борци

ФОТО | Закерберг одговори на провокациите на Маск: Позира без маица со двајца ММА борци

by Lina Muslija

На фотографијата која беше објавена на социјалните медиуми, Марк Закерберг позира без маица, испотен и во прилично добра форма покрај ММА борецот Израел Адесанја и Алекс Волкановски, кои очигледно го подготвуваат за дуелот со Илон Маск, пренесува „Инсајдер“.

Фото: Instagram/ stylebender

Инаку, неодамна Илон Маск го покани неговиот ривал Марк Закерберг на тепачка во кафез. Потоа се појави и видео од тренингот на Маск заедно со Лекс Фридман, компјутерски научник и јавна личност, кој има црн појас, а исто така доби понуда и од легендата на УФЦ, Џорџ Сент-Пјер, да му помогне.

Односот меѓу двајцата богаташи, дополнително се залади кога Закерберг ја лансираше ривалската платформа „Тредс“ („Threads“), која привлече повеќе од 100 милиони корисници за пет дена.

Фото: Instagram/ stylebender

Од компанијата „Твитер“, потоа одговорија со закана, дека ќе ја тужи „Мета“ поради новата апликација, велејќи дека гигантот на социјалните медиуми ги користел своите трговски тајни и други доверливи информации.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More