21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

ФОТО: Доминацијата на Мбапе на „Камп Ноу“ отсликана со еден момент

Најчитани вести

Жерард Пике се врати во тимот на Барселона и требаше да биде големо засилување за каталонската одбрана.

Но, тимот на Роналд Куман налета на расположен Килиан Мбапе, кој со три гола речиси го однесе ПСЖ во четвртфиналната фаза.

Колку доминираше францускиот напаѓач може да се погледне на следните фотографии. На истите шпанскиот дефанзивец се обидува со сите средства да го сопре, но ништо не помогна во убедливиот пораз на „Камп Ноу“.

Мбапе го доби директниот дуел со Лионел Меси и беше најсветла точка на теренот…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com