19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Фото: Авион се урна врз хангар во Тексас – 10 загинати

Најчитани вести

Десет луѓе загинаа во авионска несреќа во близина на Далас, во Американската сојузна држава, Тексас.

Авионот, според американски медиуми, се урнал врз хангар, непосредно по полетувањето од местото Адисон.

Меѓу загинатите осуммина се патници и двајца членови на екипажот. Трагедијата се случила во 21 часот по локално време, кога дво-моторното летало од се уште непознати причини се урнало и пламнало во оган.

Во хангарот се наоѓале авион и хеликоптер, кои биле уништени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com