24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Фотографии од Nokia 7.2: Три камери, тенко тело, голем дисплеј

Најчитани вести

На 5 септември финската компанија HMD Global ќе најави неколку нови уреди, меѓу кои и Nokia 7.2. Ова е неговиот изглед:

На фотографиите најпрво се забележува тенкиот дизајн на уредот, заедно со кружниот систем камери во средината од три сензори и LED блиц. Скенерот за отпечатоци истотака ќе се наоѓа на задната страна, додека на предниот дел ќе има голем панел со notch.

Преминувајќи на внатрешните спецификации, Nokia 7.2 ќе работи на Snapdragon 660. Истотака, знаеме дека главната камера ќе биде од 48 мегапиксели. Покрај ова останатите спецификации не се познати.

More Nokia 7.2 case renders show thin body, triple camera, waterdrop notch

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com