Home » (ФОТО+ВИДЕО) КАКВО ТЕЛО НА 54 ГОДИНИ! Џенифер Анистон ги покажа стомачните мускули

(ФОТО+ВИДЕО) КАКВО ТЕЛО НА 54 ГОДИНИ! Џенифер Анистон ги покажа стомачните мускули

by Lina Muslija

Поради ова, таа ја променила својата фитнес рутина и станала амбасадор на програмата Pvolve, која се фокусира на вежби со мал ефект.

„Мојата сегашна рутина за вежбање едноставно не е одржлива“, рече ѕвездата на „Пријатели“.


Првото студио на Pvolve било отворено во Њујорк во 2017 година, но дигиталната платформа, која чини 15 долари месечно, а се прошири низ САД и Канада. Функционалниот фитнес е во фокусот на тренингот.

„Новата рутина ми помогна да ја подобрам силата, стабилноста и рамнотежата – сите работи што се важни како што старееш. Ова е подобро од сѐ што сум пробала“, додава Анистон.

Откако се сврте кон новиот режим, актерката ги намали маснотиите и не се здебели.

„Најважно е што почнав да забележувам некои мускули на стомакот и нозете кои никогаш претходно не сум ги видела. Така што тоа е доказ дека навистина вежбате делови од мускулите кои отсекогаш биле игнорирани“, заклучила таа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More