24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Форлан ја заврши кариерата

Најчитани вести

Поранешниот напаѓач на уругвајската фудбалска репрезентација Диего Форлан, објави дека се повлекува од професионалниот фудбал.

Последниот тим за кој настапуваше Форлан, беше Хонг Конг Китчи.

-Не беше лесно да се донесе оваа одлука, но сите знаат дека еден ден ќе треба да престанат да играат фудбал професионално. Неодамна добив понуда, но секогаш бев селективен. Имав други приоритети и знаев дека се ближи крајот на мојата кариера, изјави 40-годишниот фудбалер.

Форлан најави одржување проштален натпревар во Уругвај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com