9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Фон дер Лајен пристигна во Скопје, ја пречека Димитров

Најчитани вести

Претседателката на Европската комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, попладнево пристигна во Скопје. На скопскиот аеродром ја пречека вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров.

Тој на социјалните мрежи напиша дека оваа нејзина посета е многу важна за евроинтеграциите на Македонија.

„Посетата е силен сигнал за потребата од дејствување и исполнување на европското верување: почеток на преговорите. Исчекор ни е повеќе од потребен за да ја вратиме вербата и надежта на младите луѓе во европската идеја и перспективата за европски начин на живот дома“, напиша Димитров на социјалните мрежи по пристигнувањето на фон дер Лајен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com