27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Фон дер Лајен пред Европскиот парламент

Најчитани вести

Претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен денеска ќе го има нејзиното прво обраќање пред Европскиот парламент откако на први овој месец ја презеде функцијата. Таа треба да ја образлужи програмата на Комисијата за време на нејзиниот мандат. Со слична цел се и обраќањата на повеќе еврокомесари во ресорните комитети на Европскиот парламент. Во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент ќе говорат новиот шеф на европската дипломатија Жозеп Борел и еврокомесарот за проширување Варели.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com