34.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Фон дер Лајен: Најверојатно и денеска нема одлука- длабоко жалам

Најчитани вести

Најверојатно нема да има одлука за почнување на преговори за прошурување на денешниот Самит, смета претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лaјeн, која за весникот „Политико“ отворено кажала дека воопшто не е среќна поради тоа.

Длабоко жалам бидејќи верувам дека овие земји направија огромни напори да се приближат до Европската унија, па затоа е многу битно да добијат позитивен сигнал, изјавила Фон дер Лајен, зборувајќи за Македонија и Албанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com