Home » Фон дер Лајен денеска во Тирана и Приштина

Фон дер Лајен денеска во Тирана и Приштина

by Журнал.мк

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска ќе ја посети Тирана во рамки на турнејата низ земјите од Западен Балкан.

Според официјалната агенда објавена од прес-службата на кабинетот на премиерот, во 14:30 часот ќе се одржи церемонијата на пречек на меѓународниот аеродром „Мајка Тереза“. Потоа во 15:45 часот во кабинетот на премиерот ќе се одржи билатерална средба на двете делегации.

Заедничката прес-конференција на Лајен и Рама е планирана за 16:30 часот.

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен вчера ја започна својата балканска турнеја со посета на Скопје. Денеска, пред Тирана ќе ја посети Приштина, утре ќе престојува во Белград и Сараево а последна дестинација е Подгорица, каде ќе престојува на 29 месецов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More