-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Флорентино Перез доби нов мандат

Најчитани вести

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, доби нов четири годишен мандат.

Управниот одбор, на синоќешниот состанок, заклучил дека Перез е единствениот кандидат за функцијата.

Бидејќи немал против кандидат, Управниот одбор изгласа Перез да остане на функцијата до 2025 година.

Состанокот на Управниот одбор траел 14 минути, а веднаш потоа клубот потврдил дека Перез уште четири години ќе биде претседател.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com