7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Флексибилниот смартфон на Xiaomi може да има три задни камера

Најчитани вести

Xiaomi веќе објави две видеа, во кои видовме прототип на нејзиниот паметен телефон со екран на преклоп.

Сега компанијата поднела барање за патент до ЕУИПО за својот иден модел, од каде можеме да видиме дека ќе има тројна главна камера и ќе се преклопува на две места, што е веќе познато.

Интересно е што, кога е склопен, концептот вклучува затворање на главната камера, сугерирајќи дека е можно да се додаде друга камера во подвижниот механизам.

Во меѓувреме, сè уште не е јасно кога Xiaomi ќе го лансира својот модел. извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести