26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

ФИФА има документ од капитенот на Никарагва дека гласал за Меси

Најчитани вести

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја демантира изјавата на капитенот на репрезентацијата на Никарагва Хуан Барера. Тој изјави дека не гласал за напаѓачот на Барселона и Аргентина Лионел Меси во изборот на ФИФА за фудбалер на годината.

Прес-службата на ФИФА соопшти дека поседува формулар за гласање потпишан од Барера и со печат на фудбалската федерација на Никарагва.

Претходно, селекторот на репрезентацијата на Судан, Здравко Логарушиќ, исто така, рече дека неговиот глас во корист на Меси е фалсификуван.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com