13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

ФИТР ќе презентира резултати од еко проекти

Најчитани вести

Фондот за иновации и технолошки развол денеска ќе презентира дел од проектите од областа на животната средина ко-финансирани преку повеќе инструменти на Фондот, пренесе МИА.

На презентацијата ќе бидат претставени и ефектите и мерењата на дел од проектите од јавниот повик „О2 Предзивик“, „Комерцијализација на иновации“ и „Предизвик за млади истражувачи“.

Како што е најавено, на презентацијата се очекува да се обратат Јани Макрадули, заменик министер за животна средина и просторно планирање и Јован Деспотовски, директор на ФИТР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com