8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Фирмино го пропушта и Кристал Палас

Најчитани вести

Ливерпул викендов ќе игра против Кристал Палас во Премиер лигата. Јирген Клоп и за овој меч тимот ќе го составува без Роберто Фирмино.

Дуелот со Кристал Палас е трет кој ќе го пропишти Бразилецот поради повредата на препоните. Тој се уште не започнал да тренира со соиграчите.

„Боби не е подготвен. Очекуваме да биде со нас од наредната недела. Се надевам дека наскоро ќе може да го користиме и на натпреварите“, рекол Клоп.

Ливерпул, утре од 16 часот, ќе го пречека Кристал Палас.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com