23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Фиренца на нозе, пристигна Рибери

Најчитани вести

Франк Рибери пристигна во Фиренца да го потпише договорот со Фиорентина, навивачите со многу возбуда го пречекаа својот нов фудбалер.

Рибери со приватен авион пристигна во Фиренца каде стотици фанови на Фиорентина го пречкаа.

„Среќен сум, тука сум со мојата фамилија. Разговарав со Фиорентина изминатата недела, разговарав и со Лука Тони кој му рече дека Фиорентина е голем клуб во прекрасен град. Среќен сум што сум тука“, изјави Рибери.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com