14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Фиорентина со ултиматум до Миленковиќ

Најчитани вести

Италијанскиот калчолигаш, Фиорентина е во преговори со Никола Миленковиќ за нов договор.

Ако дефанзивецот не ја прифати последната понуда, ќе биде продаден. За Миленковиќ има интерес од повеќе тимови од Европа.

Фиорентина за Миленковиќ бара 30 милиони евра, сума која не би требало да биде проблем за клубовите да ја платат ако дефанзивецот не го продолжи договорот со „Виолетовите“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com