21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Филип Глигоров со потпис за Кукеси

Најчитани вести

Десниот бек Филип Глигоров ја смени средината во Албанија и потпиша за Кукеси. Тој во овој тим доаѓа од Партизани Тирана за кој настапуваше во последните шест месеци.

Глигоров во минатото беше дел и од Влазнија, а играше во Романија во тимот на Калараси. Во Македонија настапуваше за екипите на Шкупи, Силекс, Еуромилк и Работнички. Исто така беше дел и од Олимпик Сараево во БИХ.

28-годишниот Глигоров освен на десната бековска позиција, може да игра и на левата, и како крилен фудбалер. Тој е поранешен член на младинските селекции на Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com