14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Филипче ќе бара од партиите: Луѓето на митинзите да носат маски!

Најчитани вести

На митинзите кои ги организираат партиите во пресрет на локалните избори, најголем дел од луѓето не носат маски и не се држи дистанца. Запрашан за ова, Филипче порача дека ќе разговара со партиите околу оваа ситуација, која може да претставува проблем во иднина.

„На митинзите добро е граѓаните да носат маски. Без разлика на тоа што нема официјална препорака. Јас ќе препорачам до сите партии, иако нема протоколи на отворен простор. Мора да го сочуваме здравјето на граѓаните“, рече Филипче.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com