17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Филипче утре ќе ја пречека втората пратка со вакцини од Србија

Најчитани вести

Министерот за здравство, Венко Филипче, утре на граничниот премин Табановце ќе ја пречека делегацијата предводена од министерот за здравство на Република Србија, Златибор Лончар, кој ќе ја предаде втората пратка од осумте илјади вакцини од компанијата Фајзер.

Настанот ќе се одржи на меѓуграничниот премин на македонската и српската граница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com