7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Филипче: Ситуацијата е сериозна

Најчитани вести

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, вели министерот за здравство, Венко Филипче.

„Состојбата во болниците секојдневно се менаџира според потребите, исполнетоста и отворањето нови места за хоспитализација. На утринскиот состанок со директорите на клиниките разменивме информации во однос на состојбата. Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број нови хоспитализаци“, напиша Филипче на „Фејсбук“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com