17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Филипче: Да ги искористиме одговорно празниците, да не дозволиме нов бран од коронавирус

Најчитани вести

Состојбата со епидемијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати. Сепак, искуството ни покажа дека таа многу брзо може да се дестабилизира доколку не се почитуваат мерките, напиша на својот фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

„Пред нас следат празници, слободни денови и убаво време. Да ги искористиме одговорно, да не се групираме и да не ги кршиме мерките за заштита. Има многу начини да поминеме квалитетно време во кругот на семејството и најблиските, а да останеме заштитени од вирусот“, порачува Филипче во својот статус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести