18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Филиповска не одговори на новинарски прашања по распитот

Најчитани вести

По еден час распит кај обвинителката Вилма Русковска, Лила Филиповска одби да одговори на сите новинарски прашања. Таа не кажа која е нејзината поврзансот со „Рекет“, како и дали му позајмила пари на Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

Наместо да одговори на новинарските прашања таа на новинарите им рекла дека ќе ѝ ја расипат фризурата и еден од нив прашала „од кога ти се занимаваш со ова”.

Таа замина од Обвинителството, а не одговори ниту на прашањето дали го посетила Боки 13 во затвор, поставено од новинарите.

Во предметот „Рекет“ осомничени и во притвор се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com