22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ за јавните страници

Најчитани вести

„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ од своите редизајнирани јавни страници што ги користат уметници, јавни личности и брендови, објави компанијата, пренесува Ројтерс.

На страниците на „Фејсбук“ ќе бидат прикажани само следбениците и ќе има наменски News Feed каде што корисниците ќе можат да се приклучуваат на разговори, да комуницираат со врсници и да стапат во контакт со обожавателите, најави компанијата во објава на блог.

„Ги отстрануваме лајковите и се фокусираме на следбениците за да го поедноставиме начинот на кој луѓето се поврзуваат со своите омилени страници“, соопшти „Фејсбук“ за редизајнот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com