3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Фејсбук наредната недела ќе добие ново име?

Најчитани вести

Фејсбук планира да го промени своето трговско име следната недела, објави блогот „Верџ“ на „Вокс медија“, повикувајќи се на „добро информиран извор“.

Целта, наводно, е сосредоточеност на концептот на извршниот директор на Фејсбук, Марк Цукерберг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com