27.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Фетаи: Не сакам да се мешам во истрагата за случајот „Рекет“

Најчитани вести

Обвинителката Фатиме Фетаи пред почетокот на денешното рочиште за предметот „Титаник 3“, рече дека не сака да се меша во истрагата за случајот „Рекет“.

– Постапката за „Рекет“ ја води друго обвинителство кое е надлежно и не сакам да се мешам – изјави Фетаи.

Таа додаде дека обвинителите од СЈО продолжуваат со својата работа.

-Еве денеска сме на судењето за „Титаник 3“ – рече обвинителката пред почетокот на судењето.

Претходно, специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не сакаше да ги коментира наводите на Фатиме Фетаи за тензичните случувања во СЈО.

Според информациите, обвинителката Фетаи жестоко се спротивставила на одлуката на својата шефица за претрес при влез и излез од работното место, поради што плукнала во една од надзорните камери во СЈО.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com