32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Фетаи: Важно е виновните да одговараат, а не кој ќе ги гони

Најчитани вести

Обвинителката Фатиме Фетаи пред денешното рочиште за случајот „Монструм“, рече дека не е битно кој ќе ги застапува предметите на СЈО, туку е важно тие што се огрешиле од законите да одговараат.

„Не е битно дали ќе биде Фатиме, Вилма, Костадинка. Важно е тој што се огрешил, да ги сноси последиците од тоа“, рече Фетаи.

Обвинителката ова го изјави по писмото на Катица Јанева преку судот испратено до СЈО во кое таа бара во рок од три дена сите предмети да му бидат предадени на Јавното обвинителство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com