10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Фернандо Љоренте е нов соиграч на Елмас, напаѓачот потпиша за Наполи

Најчитани вести

Фернандо Љоренте доаѓа во Наполи како слободен играч, тој стави потпис на двегодишен договор со италијанскиот клуб.

Љоренте кој порано беше член и на Јувентус, се враќа во Серија А по две сезони поминати во Тотнем. Тој стави потпис на двегодишен договор со Наполи.

Искусниот 34-годишен напаѓач потпиша како слободен играч и треба да ја зголеми конкуренцијата во нападот на Наполитанците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com