14 C
Skopje
Thursday, May 6, 2021

Фериботите и катамараните во Хрватска не возат поради силното невреме

Најчитани вести

Поради силното невреме, фериботите и катамараните во Хрватска не возат, пренесуваат тамошните медиуми.

Во прекин се неколку линии, а ако се подобри времето, повторно ќе се патува со ферибот во недела.

По вчерашното невреме, прогнозите за денеска и наредните денови велат дека следуваат нови врнежи и нови ветрови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести