33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Фердинанд по катастрофата на Тотенхем: Покетино треба да се погледне во огледало

Најчитани вести

Премиерлигашот Тотенхем доживеа вистинска катастрофа пред своите гледачи на пресметката со Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Составот од северен Лондон загуби со дури 7-2 што е за прв пат во својата историја да примат толку голови на домашен терен. Овој пораз дефинитивно дополнително ќе го разниша Тотенхем и соблекувалната со оглед на тоа што овој состав има многу осцилации во играта и резултатите сезоната, односно не може да се спореди со оној од преходната иако тука се најголемиот дел од истите играчи.

-Мислам дека се ќе биде до него, како ќе реагира, како ќе го добие својот тим, како неговата соблекувална ќе реагира на ова. Ова е огромен резултат, да ве победат вака дома во ЛШ и тоа од Баерн Минхен кој е во транзиција и загуби играчи со огромно искуство во текот на летото, да бидат вака уништени…Тој мора да се погледне во огледало и нешто да направи, -истакна Рио Фердинанд алудирајќи со ова директно на Покетино.

Како Тотенхем ќе реагира по овој пораз ќе видиме веќе во сабота на средбата со Брајтон во Премиер лигата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com