-3.2 C
Skopje
Tuesday, January 18, 2022

Фердинанд: Бруно ќе мора да му ги остави пеналите на Роналдо

Најчитани вести

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Ј., Рио Фердинанд смета дека Роналдо ќе има големо влијание врз играта на едне од најдобрите фудбалери во тимот, Бруно Фернандеш. Според Фердинанд, Бруно сега ќе мора да се повлече од изведување на пенали и таа работа да му ја препушти на Роналдо.

„Мислам дека Бруно Фернандеш ќе му даде на Роналдо право да изведува пенали, но слободните удари и корнерите ќе останат за него. Ми се чини дека статистиката за слободни удари сугерира дека Фернандеш треба да продолжи да ги изведува. Роналдо дефинитивно ќе ги изведува пеналите, тука сум 100% сигурен“, изјавил Рио.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com