28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Фенербахче кандидат за потписот на Месут Озил

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Освил може да се пресели во Фенербахче во летниот трансфер прозорец, објави „Фотоспор“. Според публикацијата, претставниците на турскиот клуб веќе се сретнале со агентот на 30-годишниот фудбалер.

Фенербахче е подготвен да му понуди договор за 7 милиони евра по сезона на Озил. Досега, Арсенал имаше неуспешни обиди да се раздели со него. Поранешниот германски репрезентативец не е сакан од Унаи Емери, откако беше разочаран од неговите настапи минатата сезона, а неговата висока плата тежи на буџетот на „топџиите“.

Во минатата, Месут Озил одигра 36 натпревари во Арсенал, постигнувајќи 6 гола и 3 асистенции. Порталот transfermarkt.de го оценува играчот од средниот ред на 25 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com