Home » ФЕИТ ги отфрли наводите во документарецот на ИРЛ

ФЕИТ ги отфрли наводите во документарецот на ИРЛ

by Журнал.мк

За документарецот на ИРЛ се огласи и Факултетот за електротехника и информациски технологии. Оттаму тврдат дека во истражувањето биле изведени погрешни заклучоци и инсинуации поврзани со вештиот наод и мислење, со кои, како што велат, се нарушуваат достоинството и реномето на Факултетот.

„Вештачењето направено по наредба од Обвинителството од Тетово е стриктно насочено кон конкретните прашања поставени од Обвинителството. Факултетот ги отфрла сите обиди за уривање на неговиот кредибилитет и интегритет со изведување погрешни заклучоци и нестручни тези“, се вели во реакцијата на Факултетот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More