9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Фати голот го прослави со докторот кој беше задолжен за неговото опоравувае (ВИДЕО)

Најчитани вести

Барселона со 3-0 го победи Леванте, Фати во игра влезе во финишот од натпреварот и одма постигна гол. Тој сега го носи дресот со бројот 10 кој го имаше Меси пред да си замине од Барселона. „Не замислував вакво враќање, пресреќен сум со победата, а благодарен сум на докторите, физиотерапевтите, фамилијата и навивачите кои ми даваа поддршка“, вели Фати. „Мора да се борам за целосно да е опоравам, така ќе заработам минути. Ја сум тој кој го доби дресот со број 10 кога замина Меси, тоа е голема гордост, но и голем притисок. Му благодарам на клубот и на капитените затоа што ми дадоа можност да го носам овој број“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com