36.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Фатиме Фетаи ќе биде ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ во Вишото јавно обвинителство

Најчитани вести

Обвинителката од поранешното СЈО, Фатиме Фетаи денеска од Советот на јавни обвинители е избрана за јавен обвинител во Вишото јавно обвинителство.

Фетаи доби 9 гасови од Советот.

Претходно, таа не беше избрана за јавен обвинител во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција.

Од нејзините колеги од СЈО, Лиле Стефанова, Трајче Пеливанов и Артан Ајро завршија во Обвинителството за гонење на организиран криминал во тимот на Вилма Русковска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести