9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Фатен на дело и приведен малолетен крадец од Скопје

Најчитани вести

На ул.„Индира Ганди” во Скопје вчера околу 14:10 часот, полициски службеник од Полициското одделение Шуто Оризари лишил од слобода малолетен крадец од Скопје, кој бил затекнат при извршување „тешка кражба” на дрзок начин, односно во моментот кога со употреба на сила од вратот на Н.А.(61) од Скопје одзел златен накит.

МВР денеска соопшти дека тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 236 став 3 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com