Home » Фатен крадец по гаражи во Скопје

Фатен крадец по гаражи во Скопје

by Журнал.мк

Полициски службеници од СВР Скопје вчера лишиле од слобода 36-годишен крадец осомничен за кражба по гаражи. Украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Вчера во 20:45 часот на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода скопјанецот С.Л.(36). Тој се сомничи дека претходно, со употреба на подесен алат, влегол во подземни гаражи на бул.„Свети Кирил и Методиј” и одзел повеќе предмети. Украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а во службен разговор со полициски службеници С.Л. го признал делото, се вели во соопштението.

Од МВР информираат дека крадецот бил баран по телеграма распишана од ЕВР Аеродром и Драчево, поради сомнение за извршена „тешка кражба” во обид на 27.02.2022 на ул.„Бојмија” во Скопје.

По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More