18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати

Најчитани вести

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на вчера околу 4 часот во трговски центар во Куманово го привеле А.М. (40) од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен во трговскиот центар.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека по преземени дополнителни активности, во врска со ова кривично дело, на граничниот премин Јажинце приведени се Ф.Л.(42), Б.Х. (39) и Б.А.(50), сите од Косово.

Против приведените е поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство во Куманово, а од страна на судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com